Strona główna · Edukacja

Egzaminy gimnazjalne

Reforma systemu edukacji z Polsce przyniosła ze sobą dwa dodatkowe sprawdziany, zaś zabrała jeden. Nowe sprawdziany to egzamin wieńczący edukację w podstawówce oraz egzamin gimnazjalny. Pierwszy z nich jest raczej czymś na kształt sprawdzianu – nie da się go nie zdać, jednakże jego wynik determinuje przyjęcie do dobrego liceum.

Egzaminy gimnazjalne, w przeciwieństwie do matury, mają swoich zagorzałych przeciwników i zagorzałych zwolenników, przy czym przeciwnicy nie pochodzą jedynie spośród uczniów. Uważają, że egzamin jest niepotrzebny, że to porcja dodatkowych formalności, procedur, stresu i zbędnych wydatków. Zwolennicy natomiast mówią, że to wszystko jest warte przygotowania do matury, które zyskują po napisaniu takiego testu.

13.03.2013. 15:18

Stypendia naukowe dla licealistów

Liceum to dla większości uczniów wielki krok w dorosłe życie. Największe imprezy, najbardziej szalone miłości, burze hormonów – to wszystko w liceum osiąga swoje apogeum i zaczyna później się uspokajać. Gdzieś wśród tego wszystkiego także i edukacja staje się coraz poważniejsza – walka o oceny staje się zażarta, coraz bardziej wymagająca, czasem wymaga nie tylko większej pracy lecz także większych nakładów finansowych.

Dlatego wprowadzone zostały stypendia naukowe dla licealistów. Ci, którzy najbardziej się starają w walce o szkolne trofea i sami nie mogą pozwolić sobie na większe wydatki, mają szanse na zapomogę od szkoły. Wystarczy złożyć wniosek i odpowiednie dokumenty i całkiem pokaźna suma może pomóc licealiście w walce o jeszcze wyższe stopnie.

16.01.2010. 11:05

Nowa wersja serwisu

W ciągu kilku najbliższych dni pod adresem www.edulibra.pl wystartuje nowy serwis edukacyjny dla uczniów liceów oraz studentów. Zapraszamy do odwiedzin.

03.01.2010. 09:14

New Posts

  • Brak artykułów

New Comments

  • Brak komentarzy