W domu, czy też w szkole?

Zastanawialiście się kiedyś nad tym, czy Wasze dzieci powinny edukować się w domu, czy też w szkole? Na pewno większość z Was nie rozważała tego aspektu, tylko od razu postanowiło posłać swoje dziecko do państwowej lub prywatnej placówki edukacyjnej. Edukacja domowa nie jest rozpowszechniona w naszym społeczeństwie. Jednak można znaleźć kilkadziesiąt lub nawet kilkaset osób w naszym kraju, które powiedziały nie szkołom, a postawiły na naukę w domu. Czy to dobra decyzja?

Jak w każdym przypadku, tak i tutaj można śmiało mówić, że edukowanie w szkole, jak również nauka w domu ma swoje plusy, jak również minusy. Plusem jest to, że w szkole dziecko ma większy kontakt z rówieśnikami, jakiego może nie mieć poprzez edukację w domu. Jednak nauka w domu nie musi tak sztywno trzymać się reguł. Rodzice, którzy uczą swoje dzieci w domu udowadniają, że nauka może być o wiele ciekawsza, jeżeli dziecko zabierze się na jakąś wycieczkę i zaprezentuje matematykę w terenie, pokaże pomnik polskiego wieszcza i przy okazji zapozna je z największymi dziełami tego autora. Tak samo może być w przypadku lekcji historii, kiedy zabierzecie dziecko do Warszawy i tam opowiecie o najważniejszych dziejach historycznych. Oczywiście Warszawa jest tutaj tylko przykładem.

To, jak będzie edukować się nasze dziecko zależy tylko i wyłącznie od nas. Niektórzy nie mają wyjścia i ze względu na choroby mogą wybrać tylko nauczanie w domu. Najważniejsze, aby wybrać dobrze dla swojego dziecka, które na pewno będzie chętnie chłonęło wiedzę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *